Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Каналізація - Акватерм

Перейти до вмісту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Зовнішні та внутрішні мережі

     Каналізація складова частина системи водопостачання та водовідведення, призначена для видалення твердих і рідких продуктів життєдіяльності людини, господарсько-побутових та дощових стічних вод з метою їх очищення від забруднень і подальшої експлуатації або повернення у водойму. За цілями та місцерозташуванням систему каналізації можна розділити на три великі розділи:
- внутрішня каналізація - система збору стоків усередині будівель і споруд і доставки їх в систему зовнішньої каналізації;
- зовнішня каналізація - система збору стоків від будівель і споруд і доставки їх до споруд очистки або до місця скидання в водоприймальник;
- система очищення стоків - система, де очищуються стоки для подальшої експлуатації або повернення у водойом.
    За складом стоків каналізація підрозділяється на три типи:
1. Господарсько-фекальна (побутова) каналізація призначена для відведення стічних вод від санвузлів, ванн, кухонь, душових, громадських вбиралень, сміттєкамер і т.д.
2. Дощова (зливова) каналізація - система каналізації, призначена для організованого і досить швидкого відведення атмосферних опадів або талих вод.
3. Виробнича каналізація - система  для  відведення води, яка  утворюються чи використовуються при технологічних процесах на підприємствах.
   Каналізація за видом експлуатації  буває централізована (коли скидання вод здійснюється у централізовану систему трубопроводів, що ведуть до міського каналізаційного колектора а по ньому - до очисних споруд) та автономна (скидання вод здійснюється у індивідуальні очисні споруди спеціально побудовані для обслуговування Вашого об'єкту будівництва).
 
 
Насосне обладнання
     
     Каналізаційні насоси та насосні станції застосовуються як при влаштуванні внутрішніх мереж, так і при влаштуванні зовнішніх.  Вони використовуються для перекачування стічних і дренажних вод в побутовому, каналізаційному і промисловому секторі. Особливостями дренажно-фекальних насосів є їх підвищена стійкість до агресивного хімічного і механічного впливу перекачуваних середовищ,  вони розраховані на велику в'язкість середовища, що перекачується та вміст в ній зважених часток, в тому числі - мало і середньо абразивних часток (піску, гравію). 
     Конструкція насосів може забезпечуватися ріжучим механізмом для подрібнення великих твердих шматків, які переносяться потоком рідини. Ріжучий механізм перетворює неоднорідне середовище неочищених каналізаційних стоків у гомогенну однорідну масу, яка потім транспортується по нагнітальному трубопроводу. Для здійснення надійного захисту від перевантаження електродвигуна насоси мають бути обладнані тепловим датчиком. Сучасні моделі таких насосів іноді мають поплавок автоматичного увімкнення /вимкнення насоса.
     Класифікація насосів для фекальних мас залежно від особливостей конструкції і способу монтажу виглядає наступним чином:
-занурювальні: наявність в конструкції поплавкового пристрою робить роботу агрегату автоматичною. Заглибний насос повинен розташовуватися на дні ємності, нижче рівня стічних вод. Якщо необхідно провести ремонт обладнання або перевірити його працездатність, насос без зусиль можливо  витягнути з резервуара на поверхню.

-напівзанурювальні: напівзаглибні насоси опускаються в ємність, що підлягає очищенню, таким чином, щоб насосна частина знаходилася в стічних водах, а двигун залишався над їх поверхнею. Монтаж проводиться на особливому поплавці, контролюючому правильне положення насоса під час роботи.

-зовнішні (поверхневі):  розташовуються на краю стічного резервуара, а у відходи занурюється лише шланг. Головною перевагою агрегату є його мобільність (насос легко переноситься в будь-яке місце) і низька вартість. Проте потужність значно нижче в порівнянні з занурювальним або напівзанурювальним обладнанням, та й пропускна здатність дуже мала - діаметр твердих включень не повинен бути більше 5 мм.

     Для використання всередині будівлі використовують насосні станції. Каналізаційна насосна станція для внутрішнього встановлення - це герметична ємність з встановленим у ній насосом занурювального типу та поплавком. У відповідності до потреб можливо обрати необхідну модель каналізаційної насосної станції  з потрібним об'ємом ємності та потужністю насосу. Широкий асортимент обладнання дозволяє підібрати як станцію для промислових потреб, так і для використання на приватному котеджі.
     На практиці такі станції часто використовують при влаштуванні санвузлів у підвальних (цокольних) приміщеннях для перекачування стічних вод до самопливної каналізаційної  мережі будівлі. Такі насоси мають естетичний вигляд і можуть бути встановлені безпосередньо за унітазом.
 
 
Вигрібна яма та септики
     
     При відсутності можливості під'єднання внутрішньої каналізації будівлі до міської або селищної централізованої системи каналізації необхідно визначитися з місцем влаштування  вигрібної ями або септиків, куди будуть збиратися стоки з будівлі. 
     Вигрібна яма працює за дуже простим накопичувальним принципом: всі каналізаційні стоки з житла надходять в одну ємність, яка заглиблюється в грунт і ізолюється від навколишнього  грунту гідроїзолюючими сумішами, щоб не допустити настання екологічно несприятливих наслідків. Як тільки рівень нечистот в ямі досягає критичних значень, стоки з неї вичерпують з використанням асенізаторських машин або самостійно.
     Найбільш перспективним варіантом вирішення утилізації стічних вод на  ділянці  є будівництво септика - локального очисного пристрою. У нього надходять усі стоки з вашого житла і, після процесу гідробіологічної очистки - освітлена рідина йде в грунт, не порушуючи екологічний баланс навколо вашого будинку.
     Септик - це спеціальна споруда, призначення якої полягає в очищенні фекальних мас і стічних вод, що надходять з дому. По суті, це підземна яма, куди всі ці відходи надходять через трубу з внутрішньої каналізаційної системи. Потім в септику стоки відстоюються, освітлюються і через спеціальні системи дренажу йдуть під землю.
     Принцип роботи септика заснований на фізичних і хімічних законах. Коли стічні води і фекальні маси потрапляють у відстійник, частина з них піддається анаеробному бродінню (без доступу кисню), переходячи при цьому в рідкий стан. А частина з твердих частинок повільно осідає на дно. Відповідно, даний розчин фільтрується, освітлюється і наполовину очищеним, надходить на доочищення, яке може здійснюватися у штучних резервуарах чи у грунті.
      При встановленні септика обов'язково потрібно враховувати той факт, що періодично його треба очищати. А без професійної асенізаторської техніки це зробити неможливо. Тому розміщувати дренажну систему доведеться в такому місці, щоб до нього могла під'їхати вантажівка. При цьому враховуйте глибину залягання відстійного колодязя. В основному, довжина шланга ассенізаторської машини становить приблизно 8-10м. 
     Септики бувають промислового виготовлення і саморобні, великого об'єму і маленькі, але всі вони діють за одним принципом - проводять послідовну гідробіологічну очистку стічних вод. Септики виготовляються з декількох ємностей. Чим більше таких ємностей, тим вище ступінь очищення  стоків, що надходять. У ході механічного очищення більш важкі фракції забруднюючих речовин осідають на дно резервуарів, а більш легкі частини стоків і розчинені в рідині гази спливають на поверхню. Перепускні канали між резервуарами септика мають вхідні отвори, розташовані в товщі рідини, що очищається, тож до наступного резервуар надходить тільки частково очищена вода. Паралельно з процесом фізичного (механічного) поділу фракцій відбувається і біологічне очищення. В її ході в товщі води і на дні - в осаді, що утворився працюють колонії мікроорганізмів-бактерій, які розкладають органічні та біологічні залишки в стічних водах на елементарні хімічні речовини, що не представляють собою ніякої небезпеки для екології.
     Найпростіший септик з бетонних кілець складається всього з двох резервуарів: перший - відстійник, де відбувається первинна очистка стоків, а другий - дренажний колодязь, в якому освітлена вода додатково очищається, проходячи через донний фільтр, після чого вбирається в грунт. Але існують і дещо інші конструкції. Так, наприклад, з бетонних кілець можна облаштувати септик з трьома резервуарами: перший - аналогічний відстійник,  другий - ємність біологічного очищення, де вода додатково відстоюється і очищається біобактеріями а  третій - накопичувальний або дренажний колодязь (на глинистих ґрунтах дренажний колодязь замінюють наземним фільтром або фільтруючою касетою).
     Щоб розрахувати необхідний об'єм септика потрібно скористатися формулою: V=k*Q*3,  де V - об'єм септика, k - кількість проживаючих, Q - витрати води людиною за одну добу (від 100 до 200 літрів), 3 - коефіцієнт, що означає триденне відстоювання стоків. саме стільки часу необхідно, щоб усі частиці у воді всплили або осіли на дно. Наприклад: 4 людини по 150 літрів у день * на 3 дні = 1800 літрів. 
 
 
     Спеціалісти ТОВ "Акватерм" допоможуть Вам обрати правильне рішення для влаштування фекальної та дощової каналізації, розрахують характеристики обладнання та виконають монтажні роботи у відповідності до будівельних норм та правил для комфортної та довгострокової експлуатації.
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню