Насосне обладнання для систем водопостачання. Проектування насосних станцій. - Інженерні мережі

ТОВ Акватерм, завжди привильні рішення!
Перейти до контакту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
Насоси для інженерних мереж
    
   Насос - гідравлічна машина, що перетворює механічну енергію приводного двигуна або мускульну енергію (в ручних насосах) в енергію потоку рідини, що служить для переміщення і створення напору рідин. Різниця тисків рідини на виході з насоса і приєднаному трубопроводі обумовлює її переміщення. Насоси застосовуються в усіх інженерних мережах, по яких переміщуються  рідини всіх видів або механічна суміш рідини з твердими і колоїдними речовинами, наприклад: мережі водопостачання, мережі опалення, мережі пожежогасіння, дощові (зливові) та фекальні каналізаційні мережі та інше. 
Насосні станції

    Насосна станція - комплексна система для перекачування рідин з одного місця в інше, включає в себе капітальні споруди та обладнання: насосні агрегати (робочі та резервні) - насоси, трубопроводи і допоміжні пристрої (наприклад, трубопровідну арматуру). Використовуються як інфраструктури для потреб централізованого водопостачання, каналізації, на родовищах нафти і т. д. Також використовуються для видалення води на територіях в низовині, обводнених в результаті прориву води або повені.
     Крім того виготовляються насосні станції для приватних потреб, до складу яких не входять капітальні споруди, а складаються вони лише з комплексу обладнання. До прикладів таких станцій можна віднести побутові та промислові малопотужні (у порівнянні зі станціями з капітальними спорудами) насосні станції для водопостачання, каналізації та пожежогасіння. 
Мембранні баки

     Гідроакумулятор з мембраною (мембранний бак) - зварена сталева ємність зі змінною або незмінною мембраною і вбудованим повітряним клапаном. Гідроакумулятор це закрита ємність головна роль якої гасіння гідроудару, який виникає при раптовому включенні або відключенні насоса та різкому закритті крана. Також гідроакумулятор служить для накопичення води і створення тиску в системі водопостачання.
  Розширювальні мембранні баки застосовуються в системах опалення гарячого водопостачання, кондиціонування, холодильних установках і служать для компенсації об'ємних змін теплоносія, що відбуваються внаслідок його нагрівання чи охолодження. Також мембранні баки призначені для автоматизованих систем холодного і гарячого водопостачання, підвищувальних установок і підживлювальних пристроїв, установок пожежогасіння де служать для компенсації гідродинамічних ударів.
Системи автоматики
   
    Для автоматизації  насосного обланнання, тобто для мінімізації Вашого втручання у роботу обладнання та перемикання режимів роботи, встановлюються елементи автоматизації, що гуртом і складають систему автоматики. До елементи системи автоматики відносяться: реле тиску, датчики "сухого ходу", поплавкові вимикачі, реле протоку та інше...
       Зазвичай насос керується командами від реле тиску, встановленого на трубопроводі. На самому реле налаштовуються два параметри: тиск для включення насоса і тиск, при якому насос повинен відключитися.
       Однією з основних причин виходу насоса з ладу є робота насоса в режимі «сухого» ходу, тобто без води. При роботі без води, яка працює і як мастило і як відвід тепла - внутрішні деталі насоса починають стикатися, нагріватися і деформуватися. Це може призвести до того, що заклинить вал насоса і згорить електродвигун.
      Поплавкові вимикачі дуже широко використовуються для автоматизації насосних систем. Існує два види поплавків: перші працюють тільки на заповнення ємності, контакти всередині поплавка розмикаються і насос зупиняється при заповненні ємності, а другий тип поплавків використовується  для вирішення проблеми «сухого ходу». Кабель поплавка підключається в розрив однієї фази що живить насос. Контакти всередині поплавка розмикаються, коли рівень рідини опускається нижче певного рівня, тим самим зупиняючи насос.
      Замість гідроакумулятора і реле тиску можна використовувати компактний пристрій - так зване "реле протоки" (прессконтроль). Дане реле подає команду на включення насосу при падінні тиску в систем (при водорозборі). Відключається ж насос після припинення водорозбору, через відсутність протоку рідини через реле. Основна перевага пресконтролю - дуже малі габарити.
      Для проектування та підбору насосного обладнання та елементів і систем автоматики звертайтесь до спеціалістів ТОВ "Акватерм". Ми підберемо оптимальне рішення і запроектуємо схему підключення для ефективної та довготривалої роботи Вашого обладнання. Спеціалісти нашої компанії відповідально відносяться до роботи на усіх рівнях, від проектування і до запуску, що дозволяє нам надавати гарантію на виконані нами роботи, та на відповідність рорзробленого нами проекту діючим вимогам та нормам.
Назад до змісту | Назад до головного меню