Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Опалення - Акватерм

Перейти до вмісту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Радіаторне опалення

    Система радіаторного  опалення  є найбільш широко розповсюдженою на просторах нашої країни і її можна назвати класичною системою опалення. 
    Влаштування та принцип дії радіаторної системи опалення полягає в тому, що нагрітий до необхідної температури теплоносій надходить в радіатор, забезпечуючи нагрів його поверхні. Тепле повітря піднімається вгору приміщення , поширюється уздовж стелі, остигає і замінюється новою порцією , переносячи тепло по всій площі кімнати. 
    Існує велика кількість схем підключення радіаторів опалення, але принципово можна виділити два варіанта: периметральна (послідовна), у якій іде центральна магістраль опалення з відгалуженнями через трійники до радіаторів, та лучова (паралельна), у якій подаюча та зворотня магістраль опалення під'єднуються до колектору, з якого до кожного радіатору іде своя пара труб. 
    У відповідності до Ваших потреб та побажань, ми допоможемо обрати ліпший варіант монтажу системи опалення саме для Вашої будівлі, який буде найбільш обгрунтований з точки зору енергоефективності та фінансового навантаження.
 
 
Типи радіаторів опалення
        
  Перед встановленням радіатору, необхідно правильно розрахувати його тепловіддачу та тепловитрати приміщення, у якому він буде встановлюватись. Під час розрахунку обов'язково враховується температурний режим системи опалення, так як дуже часто виробники вказують параметри тільки  при максимальному тепловому режимі (90/70). 
     При виборі батарей водяного опалення слід обов'язково враховувати конкретні умови експлуатації, якість теплоносія і обмеження при використанні, зазначені виробником. Слід пам'ятати, що від того, наскільки будуть адаптовані радіатори до конкретних умов системи опалення, залежить термін їх експлуатації в цілому.  
      Важливим критерієм вибору того чи іншого типу радіаторів є їх дизайн і естетична привабливість, яка дозволить гармонійно вписати радіатор в інтер'єр приміщення. Найпоширенішими є такі типи радіаторів:
 
 
 
      Менш поширеними є опалювальні прилади з мідним теплообмінником. Окрім того існує велика кількість радіаторів, що розрізняються за конструктивним виконанням та методом встановлення, наприклад: внутрипольні, напольні, плінтусні, цокольні та інші.  
 
 
    Крім того є велика кількість дизайн-радіаторів, які зможуть підкреслити індивідуальність вашої будівлі. Такі радіатори можуть бути обладнані декоративними панелями (дерев'яними, керамічними), мати декоративну форму лиття самого радіатору або штамповки. Окремо з переліку дизайн-радіаторів можна виділити рушникосушарки, про які більш детально можна прочитати у розділі "Водопостачання".
 
 
     Більше про переваги та недоліки тих або інших радіаторів опалення Ви можете дізнатися у наших спеціалістів. Ми допоможемо підібрати оптимальний варіант за критеріями ціна/якість, який буде ідеальним саме для Вашої будівлі.
 
 

Теплі підлоги

    Джерелом тепла для системи теплих підлог можуть виступати спеціальні електричні кабелі, призначені для влаштування системи теплих підлог та трубопроводи системи опалення, по яких постійно циркулює теплоносій. Кожен з варіантів має свої переваги і рекомендації до застосування.
    Труби при монтажі теплої водяної підлоги рівномірно розподіляються по всій площі підлоги, тому прогрівання буде одночасно відбуватися  на площі усієї поверхні. В результаті найтепліше повітря буде перебувати над поверхнею підлоги, на рівні 1,5-2м температура повітря трохи знизиться, і, нарешті, в районі стелі зосередяться найпрохолодніші обсяги повітря. Такий розподіл тепла буде відчуватися людиною як більш комфортний у порівнянні з розподілом тепла при радіаторному опаленні.
   Згідно розрахунків - система теплих підлог може повністю замінити радіаторну систему опалення, але   найкращим рішенням є влаштування комбінованої системи з влаштуванням і радіаторного опалення і системи теплих підлог. Як показує практика - системи теплих підлог цілком справляються з функцією опалення до температур -10, -15 градусів за Цельсієм. Коли стовпчик температури на термометрі опускається нижче вказаних значень - підключаються радіатори для підтримання необхідних Вам температур у приміщеннях. У нашому регіоні такі температури тримаються від декількох тижнів до півтора-двох місяців на протязі року, але чи бажаєте Ви додатково вдягатися або вмикати електричні обігрівачі у цей проміжок часу? Крім того, радіатор під вікном виконує не лише функцію опалення а ще й функцію повітряної завіси за рахунок природньої конвекції - це ще одна причина, чому ми не рекомендуємо повністю відмовлятися від радіаторної системи опалення.
 
 

Влаштування вузла змішування

    Для коректної роботи теплої підлоги необхідно встановити колекторну групу з вузлом змішування. Різні виробники по-різному можуть розміщувати елементи вузлів змішування, але принципова схема в усіх вузлах змішування однакова і його головна задача - підтримання у контурах теплих підлог постійної, заданої Вами температури теплоносія. Колекторна група необхідна для безпосереднього під'єднання подаючого та зворотнього трубопроводів теплих підлог. Також за допомогою вентилів на колекторній групі можливо відрегулювати необхідні витрати теплоносія по кожному контуру або встановити сервопривід для підтримання заданої температури повітря у кімнаті з програматором.
 
 
Вкладання труб теплої підлоги

     Перед початком виконання робіт з монтажу трубопроводів теплої підлоги необхідно визначитися, які труби використовувати, з яким шагом та яким методом вкладати і якою довжиною робити контури. Отже, щодо труб - найбільш розповсюджене використання металопластикових труб (які складаються з внутрішньої та зовнішньої труби з поліетилену та алюмінієвої труби, що зварена продольним швом, між ними, наприклад PE-RT/AL/PE-HD) та труб зі зшитого поліетилену (наприклад PEX-А або інші). Спеціальні металопластикові труби для теплої підлоги мають меншу товщину алюмінієвої прослойки, ніж у таких самих труб для опалення, що збільшує еластичність труби. Металопластикові труби добре тримають форму і мають чудовий естетичний вигляд. При виборі труби зі зшитого поліетилену слід зауважити, що вона не має такої еластичності, як металопластикова через відсутність алюмінієвої прослойки і не тримає форми, а отже - для її вкладання необхідна значно більша кількість місць кріплень. Також є спеціальна мідна труба для систем теплих підлог, але вона застосовується досить рідко через надмірно високу вартість у порівнянні з поліетиленовою чи металопластиковою..
 
 
    Існує декілька варіантів укладки теплих підлог: паралельна, послідовна (спіральна) та подвійна паралельна або, як їх називають в простолюдді - "змійкою", "равликом" та "подвійною змійкою". Для невеликих приміщень, з довжиною контуру до 50м можна використовувати варіант вкладання "змійкою", а для великих приміщень - краще використовувати варіанти "равлика" або "подвійної змійки", так як у них подаючий та зворотній трубопровід чергуються, що забезпечує рівномірний прогрів підлоги. Але не зважаючи на обраний варіант вкладання трубопроводів теплої підлоги - довжина одного контуру не може перевищувати 100м. Коли для влаштування системи теплих підлог приміщення необхідна більша довжина трубопроводу - приміщення розмежовують на декілька зон з окремими контурами трубопроводів, і довжина кожного з них не повинна перевищувати зазначені 100м. Транзитні мережі від розподільчого колектору до приміщення, у якому безпосередньо влаштовується система теплих підлог мають бути прокладені у теплоізоляції.
 
 
    Крок прокладання труб системи теплих полів може варіювати від 10см до 35см у залежності від призначення теплої підлоги, а саме - створення комфортних умов або опалення приміщення. Для створення ефекту повітряної завіси - краще впродовж зовнішніх стін вкласти трубопроводи теплих підлог з більш щільним кроком, ніж у центрі приміщення. Для правильного розрахунку і професійного монтажу звертайтесь до наших спеціалістів, і ми підберемо оптимальний варіант влаштування системи теплих підлог у відповідності до Ваших вимог.
 
 
 
 Інфрачервоне опалення

   При використанні інфрачервоного опалення з'являється відчуття тепла, як від сонячних променів, тобто навіть при низьких температурах людина може відчувати себе комфортно. Фактично нагрівання відбувається таким шляхом: від випромінювального приладу крізь повітря ідуть теплові промені, які обігрівають людей та усі предмети, що її оточують. У свою чергу - предмети (підлога, обладнання, меблі тощо...) віддають тепло навколишньому повітрю. 
    При використанні інфрачервоних випромінювачів тепле повітря практично не скупчується під стелею, у зв'язку з чим дане рішення опалення є одним з найефективніших для опалення приміщень з високими стелями (склади, великі виробничі цехи тощо...) 
      На сьогоднішній день виготовляються інфрачервоні панелі з різними джерелами енергії, такими як: газ, електроенергія, гаряча вода тощо. Також панелі можуть мати різну температуру поверхні та довжину хвилі, що вони випромінюють, у зв'язку з чим є можливість підібрати обладнання, що максимально відповідатиме Вашим вимогам.
 
 
 
 Повітряне опалення

      Ще один з різновидів опалення - повітряне опалення. Повітряне опалення відноситься до розділу "Вентиляція", у якому можливо більш розвернуто ознайомитися з різновидами та особливостями даного виду опалення. Коли мається на увазі повітряне опалення за рахунок розгалуженої системи вентиляційних коробів з повітророзподільниками у обслуговуваних приміщеннях - дана система може виконувати дуже обширні задачі, такі як вентиляція, кондиціонування, зволоження, висушення та, навіть, фільтрацію повітря за рахунок встановлення тих або інших секцій обладнання у мережу вентиляції. 
     Крім того, для опалення великих приміщень, можливо використання тепловентиляторів, які перемішують повітря у приміщенні вентилятором і пропускають його крізь теплообмінник, нагріваючи до необхідної температури. Дане обладнання не виконує функції вентиляції і може використовуватися лише для підігріву повітря. Також до тепловентиляторів можна віднести повітряні завіси. Вони мають той-самий принцип роботи і також виконують функцію опалення, окрім своєї головної задачі - відсікання холодного повітря зовні приміщення.
 
 
 
 Джерела опалення

   Для будь-якої системи опалення необхідний теплоносій, підігрітий до певної температури, будь то повітряне опалення, радіаторне або системи теплих підлог та теплих стін. Варіантів опалювальних котлів дуже багато і ми розглянемо, на наш погляд, найпоширеніші на сьогоднішній день варіанти котельного обладнання, а саме: газові котли, твердопаливні котли ти електричні котли типу "Тепловий насос". Спеціалісти ТОВ "Акватерм" допоможуть Вам прийняти правильне рішення, яке буде ідеально підходити саме до Ваших потреб.
 
 
 
 Газові котли

     Газові котли випускає безліч виробників і вони майже однаково виконують функцію підігріву теплоносія. Принципова різниця полягає у кількості ступенів безпеки обладнання та автоматизації процесів керування. Котли можуть бути з відкритою та закритою камерами згорання (з природнім або примусовим відведенням продуктів згорання), напольні та настінні, з бойлером або без і Ви можете обрати варіант, який краще підходить саме для вашої будівлі.
   Але газові котли можна поділити на конденсаційні та класичні. Конденсаційні котли більш ефективні у порівнянні з класичними газовими котлами за рахунок використання прихованої теплоти продуктів горіння, тобто те тепло, яке традиційні котли викидають у атмосферу, конденсаційний котел направляє у систему опалення, тим самим збільшуючи ефективність роботи, що виконується. 
    Найбільш економічний режим для конденсаційних котлів - це 50/30 і при влаштуванні великих площ теплих підлог у будівлі конденсаційні котли будуть найкращим вибором, так як поли також працюють у низькотемпературному режимі. Що стосується радіаторів - то при перерахунку на економічний температурний режим їх розмір може збільшитись у 2 рази. Але на практиці це рідко робиться, так як вважається, що при дуже низьких зовнішніх температурах котел просто вийде з конденсаційного режиму і при температурах нижче мінус 10, мінус 15 градусів буде працювати як класичний газовий котел.
 
 
 
 Теплові насоси

    Ефективне використання енергії набуває сьогодні все більшого значення: споживач зацікавлений заощадити свій бюджет і подбати про навколишнє середовище, не відмовляючись при цьому від комфорту . У прийнятті рішення про інвестиції все більше зростає роль економії енергії. У європейських країнах попит зростає , насамперед, на системи опалення, ефективно використовують поновлювані джерела енергії . Така тенденція спостерігається і на Україні. На сьогоднішній день однією з найефективніших систем теплопостачання, безумовно, визнаються теплові насоси.
     Тепловий насос працює за таким же принципом, як холодильник, який відбирає тепло зсередини охолоджуваної камери і виводить його назовні. Це відбувається завдяки холодоагенту, що циркулює в задній стінці холодильника. Для переходу холодоагенту з рідкого в газоподібний стан потрібна енергія , яка в даному випадку відбирається з холодильної камери, тобто охолодження відбувається за рахунок випаровування . У випадку з тепловим насосом, в якості холодильної камери виступає навколишнє середовище. Таким чином, за допомогою теплового насоса, ми нагріваємо воду системи опалення за рахунок охолодження навколишнього середовища (під терміном охолодження мається на увазі відбір тепла, так як реально, температуру навколишнього середовища тепловий насос не знизить). 
     В якості джерела енергії сучасні теплові насоси використовують грунт, грунтові води або повітря. У відповідності з особливостями Вашої ділянки спеціалісти ТОВ "Акватерм" допоможуть вам визначитися з необхідним типом пристрою і прийняти вірне рішення
 
 
 
 Твердопаливні котли

    Твердопаливний котел - опалювальний пристрій , виконаний із сталі або чавуну, яке виділяє теплову енергію в процесі горіння твердого палива. Для коректної роботи на твердопаливному котлі встановлюється регулятор температури, який контролює поточну температуру води в котлі . За допомогою регулятору температури здійснюється керування заслінкою подачі повітря. У випадках, коли температура теплоносія стає вище заданої - заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка відкривається. Котли розрізняються за видами палива та за способом горіння.
За різновидами використовуваного палива котли можна поділити на:
- котли на дровах - основним паливом для даних котлів є сухі (до 20% вологості) дрова;
-котли на вугіллі - основним паливом для даних котлів є вугілля;
-пелетні котли - для даних котлів в якості палива використовуються паливні гранули (пелети);
-котли на змішаному паливі - в даних котлах допускається спалювання декількох видів палива;
Щодо способу згорання палива - є такі види котлів:
  -котли з природною тягою - в даних моделях процес згорання палива контролюється термостатичним тяговим регулятором без додаткової подачі повітря;
    -котли з додатковою тягою - на відміну від котлів з природною тягою даний вид оснащений вентилятором, який додатково подає повітря в топку, а потужність вентилятора регулюється залежно від спалюваного палива та димової тяги;
     -піролізні котли - це котли з більш складним механізмом горіння, який полягає в тому, що дрова в первинній камері згорають в низькокисневому середовищі і при цьому виділяється горючий газ, який запалюється у вторинній камері;
     -котли тривалого горіння - в  даних котлах процес горіння відбувається зверху вниз, за рахунок чого на одній закладці палива досягається більш тривалий і рівномірний прогрів теплоносія;
    ТОВ "Акватерм" допоможе Вам обрати твердопаливний котел, який найбільш оптимально підійде для Ваших потреб. Наші спеціалісти виконають монтаж та обв’язку твердопаливного котла. Якщо у Вас на будівлі встановлений інший котел (газовий, електричний) - ТОВ "Акватерм" передбачить схемою підключення його автоматичне вмикання при догоранні палива у твердопаливному котлі та вимкнення після нової загрузки палива
 
 

    Звертайтеся до нас і ми виїдемо на Ваш об'єкт будівництва, проведемо огляд і виконаємо разрахунок вартості у відповідності до Ваших побажань. Ми завжди працюємо для Замовника і сподіваємося на плідну співпрацю з кожним клієнтом, незалежно від обсягів робіт.
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню