Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Сонячні колектори - Акватерм

Перейти до вмісту

Головне меню:


Пошук за розділом:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Загальні відомості
    
       Сонячний колектор - це конструкція або пристрій, що перетворює енергію Сонця в тепло. Сонячні колектори, які можна використовувати протягом багатьох років, можна розбити на дві великі групи: плоскі колектори і трубчасті вакуумні колектори.

      Основним елементом плоского сонячного колектора є абсорбер - металева пластина зі спеціальним поглинаючим покриттям і напаяними до неї проточними трубопроводами. Абсорбер укладений у спеціальний корпус, у якого лицьова стінка прозора (через неї в колектор проникає сонячне випромінювання), а тильна утеплена мінераловатної плитою або шаром іншого утеплювача. Для підвищення ефективності колектора на абсорбер може бути нанесено спеціальне селективне покриття. Наявність селективного покриття значно збільшує продуктивність плоского колектора, але, в той же час, збільшує його вартість. Для зменшення тепловтрат в холодну пору року корпус плоского колектора роблять максимально герметичним. Таким чином теплоізоляція абсорбера досягається за рахунок шару повітря або інертного газу з боку прозорої передньої стінки, і шару утеплювача з боку задньої стінки. Плоскі колектори є більш ефективними в теплу пору року, проте в зимовий час їх ефективність значно знижується через досить високі тепловтрати.
      Існують також ще один вид плоских сонячних колекторів - вакуумний плоский колектор. У вакуумному плоскому колекторі теплоізоляція абсорбера від навколишнього середовища досягається не за рахунок шару теплоізоляції, а за рахунок створення всередині короба глибокого вакууму, що запобігає тепловтратам. Такі колектори володіють максимальною продуктивністю серед плоских колекторів, однак, є більш складними в монтажі та експлуатації, і, що суттєво, дуже дорогими.
     Незаперечними перевагами плоских сонячних колекторів є їх невисока ціна при високій ефективності в теплу пору року. До недоліків можна віднести низьку продуктивність в зимовий період, а також  незручність їх монтажу на важкодоступні покрівлі. Плоский колектор є цілісною нерозбірною конструкцією, через що піднімати і встановлювати на дах його доводиться цілком.

    Набагато простіше встановити на похилу покрівлю трубчастий вакуумний колектор. Трубчастий колектор складається з рами або кріплень, корпуса-теплообмінника (так званого manifold) і скляних вакуумних трубок. Таким чином, монтаж трубчастого колектора можна здійснювати в кілька етапів: спочатку встановлюємо раму, на рамі закріплюємо manifold, після чого по одній вставляємо в manifold вакуумні трубки.
     Трубчасті вакуумні колектори також більш ефективні в порівнянні з плоскими колекторами в холодну пору року, так як вакуум забезпечує мінімальні тепловтрати. Трубчасті вакуумні колектори відрізняються за типом вакуумних трубок, а також за типом manifold'а.

 
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню