Внутрішня та зовнішня каналізація, проектування та монтаж КНС - Інженерні мережі

ТОВ Акватерм, завжди привильні рішення!
Перейти до контакту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Зовнішні та внутрішні мережі каналізації
  
   Каналізація (труби для зовнішніх та внутрішніх мереж каналізації)  - складова частина системи водопостачання та водовідведення, призначена для видалення твердих і рідких продуктів життєдіяльності людини, господарсько-побутових та дощових стічних вод з метою їх очищення від забруднень і подальшої експлуатації або повернення у водойму. Проектування системи каналізації в Полтаві та Полтавській області – першочергове завдання при плануванні будівництва. За цілями та місцерозташуванням систему каналізації можна розділити на три великі розділи:
 
- внутрішня система каналізації - система збору стоків усередині будівель і споруд і доставки їх в систему зовнішньої каналізації;
 
- зовнішня система каналізації - система збору стоків від будівель і споруд і доставки їх до споруд очистки або до місця скидання в водоприймач;
 
- система очищення стоків (септики) - система, де очищуються стоки для подальшої експлуатації або повернення у водойму.
 
   За складом стоків системи каналізації розділяються на три типи:
 
1. Господарсько-фекальна (побутова) система каналізації призначена для відведення стічних вод від санвузлів, ванн, кухонь, душових, громадських вбиральнь, сміттєкамер і т.д.
 
2. Дощова (зливова) система каналізації - система каналізації, призначена для організованого і досить швидкого відведення атмосферних опадів або талих вод.
 
3. Система виробничої каналізації - система  для  відведення води, яка  утворюються чи використовується при технологічних процесах на підприємствах.
 
    Запроектовані системи каналізації за видом експлуатації  можуть бути централізовані (коли скидання вод здійснюється у централізовану систему трубопроводів, що ведуть до міського каналізаційного колектора а по ньому - до очисних споруд) та автономні (скидання вод здійснюється у індивідуальні очисні споруди (вигрібні ями або септики) спеціально побудовані для обслуговування Вашого об'єкту будівництва).
Каналізаційні насоси та насосні станції
    
    Каналізаційні насоси та насосні станції застосовуються як при влаштуванні внутрішніх мереж каналізації, так і для влаштування зовнішніх мереж каналізації.  Вони використовуються для перекачування стічних і дренажних вод в побутовому і промисловому секторах. Особливостями дренажно-фекальних насосів і насосних станцій є їх підвищена стійкість до агресивного хімічного і механічного впливу перекачуваних середовищ.  Вони розраховані на велику в'язкість середовища, що перекачується та вміст в ній зважених часток, в тому числі - мало і середньо абразивних часток (піску, гравію).
    Конструкція каналізаційних насосів може мати ріжучий механізм для подрібнення великих твердих матеріалів, які переносяться потоком рідини. Ріжучий механізм у каналізаційному насосі перетворює неоднорідне середовище неочищених каналізаційних стоків у гомогенну однорідну масу, яка потім транспортується по нагнітальному трубопроводу. Для здійснення надійного захисту від перевантаження електродвигуна насоси мають бути обладнані тепловим датчиком та спеціальним пультом керування каналізаційними станціями. Деякі моделі таких насосів мають поплавок автоматичного увімкнення /вимкнення насоса.
    Класифікація каналізаційних насосів для фекальних мас залежно від особливостей конструкції і способу монтажу виглядає наступним чином:
- занурювальні каналізаційні насоси: наявність в конструкції поплавкового пристрою робить роботу агрегату автоматичною. Заглибний насос повинен розташовуватися на дні ємності, нижче рівня стічних вод. Якщо необхідно провести ремонт обладнання або перевірити його працездатність, каналізаційний насос без зусиль можливо  витягнути з резервуара на поверхню.
- напівзанурювальні: напівзаглибні каналізаційні насоси опускаються в ємність, що підлягає очищенню, таким чином, щоб насосна частина знаходилася в стічних водах, а двигун залишався над їх поверхнею. Монтаж проводиться на особливому поплавці, контролюючому правильне положення насоса під час роботи.
- зовнішні (поверхневі) каналізаційні насоси:  розташовуються на краю стічного резервуара, а у відходи занурюється лише шланг. Головною перевагою агрегату є його мобільність ( каналізаційний насос легко переноситься в будь-яке місце) і має низьку вартість. Проте потужність значно нижче в порівнянні з занурювальним або напівзанурювальним обладнанням, та й пропускна здатність дуже мала - діаметр твердих включень не повинен бути більше 5 мм.
    Для використання всередині будівлі проектують спеціальні каналізаційні насосні станції. Каналізаційна насосна станція для внутрішнього встановлення - це герметична ємність з встановленим у ній каналізаційним насосом занурювального типу та поплавком. У відповідності до потреб можливо обрати необхідну модель каналізаційної насосної станції  з потрібним об'ємом ємності та потужністю насосу. Широкий асортимент обладнання дозволяє запроектувати каналізаційну станцію як станцію для промислових потреб, так і для використання на приватному котеджі.
    На практиці такі каналізаційні насосні станції часто використовують при влаштуванні санвузлів у підвальних (цокольних) приміщеннях для перекачування стічних вод до самопливної каналізаційної  мережі будівлі. Є побутові каналізаційні насосні станції, які мають чудовий естетичний вигляд і можуть бути встановлені безпосередньо за унітазом. Спеціалісти ТОВ Акватерм на Ваше замовлення виконають проектні роботи для систем внутрішньої або зовнішньої каналізації в Полтаві та Полтавській області. За необхідності ми спроектуємо дощову систему зовнішньої каналізації та допоможуть Вам підібрати оптимальне обладнання та систему автоматики для каналізаційної насосної станції для будь-яких потреб.
Вигрібна яма та септики для очистки стічних вод
    
    За відсутній можливості під'єднання внутрішньої каналізації будівлі до міської або селищної централізованої системи каналізації необхідно визначитися з місцем влаштування  вигрібної ями або каналізаційних септиків, де будуть збиратися та очищуватися стоки з будівлі.
    Вигрібна яма працює за дуже простим накопичувальним принципом: всі каналізаційні стоки з житла надходять в одну ємність, яка заглиблюється в грунт і ізолюється від навколишнього  середовища гідро-ізолюючими сумішами, щоб не допустити насичення прилеглих ґрунтів стічними водами, що може призвести до екологічно несприятливих наслідків. Як тільки рівень нечистот в ямі досягає критичного рівня, стоки з неї викачують з використанням асенізаторських машин або самостійно.
    Найбільш перспективним варіантом вирішення утилізації стічних вод на  приватній ділянці  є будівництво каналізаційного септика - локального очисного пристрою. У нього надходять усі стоки з вашого житла і, після процесу гідробіологічної очистки - освітлена рідина йде в ґрунт, не порушуючи екологічний баланс навколо вашого будинку.
    Каналізаційний септик - це спеціальна каналізаційна споруда, призначення якої полягає в очищенні фекальних мас і стічних вод, що надходять з дому. По суті, це підземна яма, куди всі ці відходи надходять через трубу з внутрішньої каналізаційної системи. Потім в септику стоки відстоюються, освітлюються і через спеціальні системи дренажу йдуть під землю.
    Принцип роботи септика заснований на фізичних і хімічних законах. Коли стічні води і фекальні маси потрапляють у відстійник, частина з них піддається анаеробному бродінню (без доступу кисню), переходячи при цьому в рідкий стан. А частина з твердих частинок повільно осідає на дно. Відповідно, даний розчин фільтрується, освітлюється і наполовину очищеним, надходить на доочищення, яке може здійснюватися у штучних резервуарах чи у ґрунті.
     При встановленні (проектуванні) каналізаційного септика обов'язково потрібно враховувати той факт, що періодично його потрібно очищати. А без професійної асенізаторської техніки це зробити неможливо. Тому розміщувати дренажну систему доведеться в такому місці, щоб до нього могла під'їхати вантажівка. При цьому враховуйте глибину залягання відстійного колодязя. В основному, довжина шланга ассенізаторської машини становить приблизно 8-10м.
    Септики, або каналізаційні очисні споруди, бувають промислового виготовлення, багатосекційні з примусовою аерацією, і саморобні. Великого об'єму і маленькі, але всі вони діють за одним принципом - проводять послідовну гідробіологічну очистку стічних вод. Каналізаційні септики виготовляються з декількох ємностей. Чим більше таких ємностей, тим вище ступінь очищення стоків, що надходять. У ході механічного очищення більш важкі фракції забруднюючих речовин осідають на дно резервуарів, а більш легкі частини стоків і розчинені в рідині гази спливають на поверхню. Перепускні канали між резервуарами септика мають вхідні отвори, розташовані в товщі рідини, що очищається, тож до наступного резервуар надходить тільки частково очищена вода. Паралельно з процесом фізичного (механічного) поділу фракцій відбувається і біологічне очищення. У процесі очищення в товщі води і на дні - в осаді, що утворився, працюють колонії мікроорганізмів-бактерій, які розкладають органічні та біологічні залишки в стічних водах на елементарні хімічні речовини, що не представляють собою ніякої небезпеки для екології.
    Найпростіший септик з бетонних кілець складається всього з двох резервуарів: перший - відстійник, де відбувається первинна очистка стоків, а другий - дренажний колодязь, в якому освітлена вода додатково очищається, проходячи через донний фільтр, після чого вбирається в грунт. Але існують і дещо інші конструкції. Так, наприклад, з бетонних кілець можна облаштувати каналізаційний септик з трьома резервуарами: перший - аналогічний відстійник,  другий - ємність біологічного очищення, де вода додатково відстоюється і очищається біобактеріями а  третій - накопичувальний або дренажний колодязь (на глинистих ґрунтах дренажний колодязь замінюють наземним фільтром або фільтруючою касетою).
   Щоб розрахувати необхідний об'єм септика потрібно скористатися формулою: V=k*Q*3,  де V - об'єм септика, k - кількість проживаючих, Q - витрати води людиною за одну добу (від 100 до 200 літрів), 3 - коефіцієнт, що означає триденне відстоювання стоків. Саме стільки часу необхідно, щоб усі часточки у воді сплили або осіли на дно. Наприклад: 4 людини по 150 літрів у день * на 3 дні = 1800 літрів.
  Спеціалісти ТОВ "Акватерм" виконають проектування систем каналізації в Полтаві та Полтавській області і допоможуть Вам обрати правильне рішення для влаштування фекальної та дощової каналізації, виконають усі роботи з підбору обладнання для систем каналізації в будь-якому куточку Полтави та України, та виконають монтажні роботи у відповідності до будівельних норм та правил для комфортної та довгострокової експлуатації.
Назад до змісту | Назад до головного меню