Кондиціонування в Полтаві, системи кондиціонування, спліт та мультиспліт системи, VRF систети кондиціонування, чилери та дахові кондиціонери. - Інженерні мережі

ТОВ Акватерм, завжди привильні рішення!
Перейти до контакту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Загальні відомості

    Кондиціювання повітря (кондиціонери для повітря) - це автоматична підтримка в закритих приміщеннях всіх або окремих параметрів повітря (температури, відносної вологості, чистоти) з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей, ведення технологічного процесу, забезпечення схоронності цінностей.      
 
    ТОВ "Акватерм" надає послуги з проектування систем кондиціонування, монтажу та обслуговуванню побутових та промислових кондиціонерів та систем кондиціонування в Полтаві та Україні. Ми маємо дуже великий досвід з надання даних послуг і наші спеціалісти знають, що необхідно зробити, щоб встановлене нами обладнання максимально задовольняло ваші потреби.
 
   Наші фахівці завжди готові допомогти Вам у виборі кондиціонерів насамперед таких відомих брендів, як кондиціонери Daikin та Mitsubishi, а також іншої кліматичної техніки. Ви отримаєте кваліфіковану попередню консультацію з підбору та монтажу кондиціонерів, а також можете обумовити час приїзду нашого фахівця для попереднього огляду місця монтажу кондиціонера в Полтаві і Полтавській області. Після огляду та замірів, менеджер запропонує Вам оптимальні моделі з каталогу кондиціонерів, і погодить з Вами місця установки блоків системи кондиціонування.
 
   При проектуванні (виборі) систем кондиціонування в першу чергу проводиться розрахунок теплопритоків приміщення. Головний параметр кондиціонера - продуктивність по холоду. При підборі обладнання у кондиціонера цей параметр повинен бути не менше ніж теплопритоки приміщення. Неправильно обирати кондиціонер за площею приміщення так як, наприклад, великий балкон в спальні або кухонне обладнання дають дуже великі теплопритоки. Розрахунок системи кондиціонування та теплопритоків приміщення повинен проводиться кваліфікованими працівниками за допомогою спеціальних програм підбору. При розрахунку потужності кондиціонера береться до уваги конструктив приміщення (матеріал стін, підлоги та стелі), орієнтація за частинами світу, площі остеклення, кількість людей, що знаходитимуться у приміщенні, електрообладнання та освітлення. Неправильний підбір призведе до того, що навіть правильно змонтований кондиціонер буде працювати на знос і прослужить недовго.
 
Спліт та мультиспліт системи

   В сьогоденні присутність кондиціонера в приміщенні – це необхідність. Світовими лідерами цих систем є кондиціонери Daikin та кондиціонери Mitsubishi Electric. Зараз при будівництві нового помешкання (будинку чи офісу) завжди завчасно передбачають місце встановлення кондиціонера. Головне, з чим необхідно визначитися – це тип кондиціонера, який Ви хотіли б бачити в приміщенні (офісі, вітальні чи спальні). Більшість кондиціонерів - це спліт-системи. Це означає, що в даній системі є два блоки – внутрішній і зовнішній. З зовнішнім блоком кондиціонера все зрозуміло. Він завжди буде практично однакового вигляду та форми. А ось із внутрішнім усе набагато цікавіше. Він може бути настінним (кондиціонер настінного типу, кріпиться на стіну), касетним (кондиціонер касетного типу, монтується в стелю), стельовим (кондиціонер стельового типу, встановлюється під стелю), підлоговим (кондиціонер підлогового типу, встановлюється біля стіни на підлогу та може нагадувати батарею опалення), прихованим (канальний кондиціонер, коли взагалі не видно внутрішнього блоку – він встановлюється за стелею або стіною, а повітря розподіляється за допомогою решіток) та інші.
 
       Значна перевага кондиціонерів спліт-системи полягає в їх автономності та незалежності однієї системи кондиціонування від іншої. Якщо один з кондиціонерів виходить з ладу, він не впливає на інші кондиціонери. При встановленні кондиціонерів в приміщеннях, які потім плануються здавати в оренду, є можливість підключити їх на окремі лічильники, щоб в майбутньому розподілити витрати на систему кондиціонування повітря між орендарями.
 
   Наступною сходинкою в ієрархії систем кондиціонування є мультисистеми. У таких системах кондиціонування до одного зовнішнього блока підключаються декілька внутрішніх блоків. Здебільшого кількість блоків, які під’єднуються, не перевищує 5ти штук. Внутрішні блоки, які використовуються в одній системі можуть бути різних типів та потужностей. Такі системи кондиціонування є більш компактними. Це основна і, можна сказати, єдина перевага систем такого типу. Використовуються такі системи здебільшого в приватних будинках та котеджах. При встановленні внутрішніх блоків у всіх приміщеннях дому, нам потрібно встановити тільки один - два зовнішніх блоки. З точки зору зовнішнього вигляду – це ідеальний варіант.
 
    На даному етапі розвитку технологій кондиціонер – це не тільки пристрій для охолодження повітря, а пристрій, який повністю може контролювати температуру в приміщенні і в літку, і взимку. В деяких випадках, наприклад в дачних будинках, є сенс встановлювати кондиціонер як основне джерело опалення. Це пояснюється тим, що кондиціонеру не важливо яка температура в приміщенні. Якщо на вулиці -15С, а Ви бажаєте з’їздити в заміський дачний будиночок, просто ввімкніть кондиціонер і він дуже швидко нагріє приміщення. Беззаперечним лідером у галузі таких кондиціонерів (теплових насосів) безперечно є японські кондиціонери Mitsubishi Eltctric, які дійсно якісно працюють при температурах до -25 градусів. Деякі виробники пропонують нам кондиціонери з GSM модулями, які можна увімкнути просто надіславши команду з мобільного, та кондиціонери преміум - класу, які можуть вентилювати приміщення, подаючи очищене зовнішнє повітря та зволожувати його. (Яскравим прикладом є кондиціонер Daikin Ururu-Sarara)
 
Системи кондиціонування VRF

   В промислових приміщеннях, готелях, офісних центрах, торгівельних комплексах можуть застосовуватися системи кондиціонування VRF (Variable Refrigerant Flow – розшифровується як «змінний потік холодоносія»). В даному випадку до однієї системи зовнішніх блоків може підключатися величезна кількість внутрішніх блоків. Це дозволяє значно зменшити місце, яке необхідно для зовнішніх блоків кондиціонування та не псувати зовнішній вигляд будівлі, якщо вона повинна мати суворо визначений естетичний вигляд. Найпоширенішими та найнадійнішими VRF системами кондиціонування є системи Daikin VRV. Наші спеціалісти мають великий досвід проектування та монтажу систем VRF в Полтаві та Україні. Ми працюємо з різними виробниками та брендами, але, виходячи з набутого досвіду, рекомендуємо звернути увагу саме на системи Daikin VRV, через їхню зручність у налаштуванні, гнучкість при проектуванні систем, та величезні можливості у застосуванні різних типів внутрішніх блоків та вентиляційних установок.
 
Кондиціонери дахового типу, (rooftop)

   На верхівці систем охолодження є кондиціонери дахового типу. Вони використовуються здебільшого для вентиляції та кондиціонування великих приміщень, таких, як складські або виробничі і являють собою великий моноблок, який встановлюється на покрівлі на заздалегідь підготовлену раму. В залежності від комплектації виробника і складності самої установки, вони можуть використовуватися як тільки для охолодження повітря, так і для повного комплексу, пов’язаного з підтриманням необхідного клімату в приміщенні. Забір та подача повітря здійснюється за допомогою системи повітропроводів та спеціально розрахованих дифузорів, які повинні забезпечити рівномірне розподілення повітря та температури по всій робочій висоті. Вони можуть охолоджувати повітря, нагрівати його за допомогою різних технологій (тепловий насос, водяний калорифер, газовий пальник та ін..), регулювати та додавати заздалегідь визначену кількість зовнішнього повітря або робити на повну рециркуляцію для більшої економії енергоносіїв. Зважаючи на Ваші вимоги наші спеціалісти виконають проектування та монтаж «під ключ» системи вентиляції та кондиціонування з використанням дахових кондиціонерів типу Daikin Rooftop, та ін..
 
Чилери

   В деяких випадках, в залежності від розгалуження інженерних систем, та за необхідності технологічного охолодження, є доцільним використання чилерів. Це обладнання, яке за конструктивним виконанням подібне до котелень. Холодоносієм, як і в системі опалення, є вода або незамерзаюча рідина. Принцип повністю відтворює систему опалення. При використанні чилерів одночасно може використовуватися дуже велика кількість та різноманіття обладнання. Це і припливні системи, і пристрої технологічного охолодження, і пристрої для кондиціонування повітря різної конфігурації. Великою перевагою систем з використанням чилерів є велика гнучкість. Внутрішні споживачі не залежать від зовнішнього охолоджувача. Обладнання для охолодження може бути різних виробників і співпрацювати з різними інженерними мережами. Найпоширенішим обладнанням даного типу є чилери Daikin та Carrier. Гарантувати якісну та безперебійну роботу можливо тільки правильно запроектована система з кваліфікованим гідравлічним розрахунком. Звернувшись за проектними та монтажними роботами системи охолодження з використанням чилера Ви отримаєте якісно робочу систему охолодження з гарантією.
 
Припливні установки кондиціонування

    По суті - припливне кондиціонування - це система вентиляції з секцією випаровувача (теплообмінника), який може бути підключений до ККБ (компресорно-конденсаторний блок) або чилеру. Одначе є особливості при проектуванні припливного кондиціонування. Коли підбирається, наприклад, спліт-система для обслуговування приміщення - при розрахунку потужності беруть лише теплоприпливи приміщення, а для розрахунку системи припливного кондиціонування необхідно розрахувати, скільки охолодженого повітря з розрахунковою температурою необхідно подати у приміщення, щоб принести туди необхідну кількість кіловат холоду на погашення теплоприпливів приміщення, після чого додати потужність на охолодження самого припливного повітря.
 
        Для запобігання потраплянню конденсату з теплообмінника до системи вентиляції необхідно встановлювати краплевловлювач для системи вентиляції, так як потік повітря може зривати конденсат з пластин теплообмінника і нести на деяку відстань по повітропроводам, що призведе до витоків зі стиків системи вентиляції. Можливо купити теплообмінник з каплевловлювачем у одному корпусі, але обладнання у такому виконанні дорожче.
 
      Для комерційного сектору в сфері охолодження ми пропонуємо звернути увагу на компресорно-конденсаторні блоки Daikin ERQ. Вони можуть використовуватися для постачання холодоносія для найрізноманітніших установок та обладнання. Від припливної системи, яка знаходиться поруч в вентиляційній камері до найвіддаленішого холодильника. В залежності від вимог можуть підбиратися компресорно-кондансаторні блоки різних виробників та моделей.
 
    Наші спеціалісти мають досвід проектування та монтажу складних і нестандартних систем припливного кондиціонування. Ми можемо розробити для Вас рішення, яке на сто відсотків задовольнить всі Ваші потреби і буде якісно працювати увесь термін експлуатації
 
Охолоджувачі випаровувального типу

   Охолоджувач випаровувального типу  - пристрій, що охолоджує повітря за допомогою випаровування води. Випаровувальне охолодження відрізняється від звичайних систем кондиціонування повітря, що використовують парокомпресійний цикл або цикл абсорбційного охолодження. У його основі лежить використання великої питомої теплоти випаровування води. Температура сухого повітря може бути істотно знижена за допомогою фазового переходу рідкої води в пару, і цей процес потребує значно менше енергії, ніж компресійне охолодження. У дуже сухому кліматі випаровувальне охолодження має також ту перевагу, що при кондиціонуванні збільшується вологість повітря, і це створює більш комфортні умови для людей, що знаходяться в приміщенні. Однак, на відміну від парокомпресійного охолодження, воно вимагає постійного джерела води, і в процесі експлуатації постійно її споживає.
 
      Випаровувальне охолодження, в силу своєї дешевизни і низької енерговитратності, є поширеним способом охолодження приміщень для підтримки температурного комфорту. Однак, даний тип охолодження ефективний тільки при низькій відносній вологості, що обмежує його ефективне застосування  зонами сухого клімату. Випарне охолодження істотно піднімає рівень вологості, що може викликати такі проблеми як кристалізація солі, розбухання дерев'яних панелей, дверей та оздоблення, розлад музичних інструментів або внутрішню іржу. Наші спеціалісти нададуть Вам кваліфіковані рекомендації з проектування систем охолодження випаровувального типу і доцільності їх використання у Ваших умовах.
 
Сифони для кондиціонерів

       Не завжди існує можливість вивести дренаж від кондиціонера на вулицю, і, тим більш, зовсім рідко (якщо це не приватний котедж) є можливість завести дренажну трубу у дощовий водосток з покрівлі. Саме для випадків, коли дренажний трубопровід необхідно підключити до внутрішніх мереж каналізації будівлі і існують сифони для дренажу кондиціонерів. У зв'язку з сезонною роботою обладнання звичайні сифони з водяним затвором неможна використовувати, Існують спеціальні сифони, які випускаються з сухим затвором, щоб при тривалому невикористанні (при випаровуванні конденсату з сифону) запахи з мережі каналізації крізь кондиціонер не потрапляли у приміщення. Також якщо кондиціонер підключається  не у дощову каналізацію, а у фекальну - згідно норм необхідно встановлювати сифон з розривом струменя.  Ми можемо підібрати для Вас необхідний сифон для кондиціонера і кваліфіковано виконати розрахунок, проектування та монтаж дренажної системи від кондиціонерів.
  
      Компанія Акватерм виконує увесь спектр послуг, починаючи із розробки проектно-кошторисної документації, і закінчуючи пусконалагоджувальними роботами та введенням у експлуатацію. Виконуючи роботи ми надаємо клієнту гарантію як на виконані роботи, так і на якість розробки проектної документації у відповідності до Українських та міжнародних норм
Назад до змісту | Назад до головного меню