Системи вентиляції - невід'ємна частина приміщення будь-якого призначення, через мережі систем вентиляції в приміщеннях відбувається повітрообмін, видаляється вуглекислий газ, запах, в цей же час приміщення наповнюється свіжим попередньо підготовленим повітрям. У звичайних житлових приміщеннях за рахунок інфільтрації зовнішнього повітря через нещільності вікон та огорож завжди відбувається повітрообмін. Його називають неорганізованим. Організований повітрообмін прийнято називати вентиляцією.
Вентиляцію характеризують обсяг і кратність повітрообміну. Об'ємом вентиляції називають кількість повітря в метрах кубічних, яке надходить у приміщення протягом години. Мінімальна норма надходження зовнішнього повітря в приміщення 30 м3/год на дорослого і 20 м3/год - на дитину. Для виробничих приміщень будь-якого типу та призначення передбачені кратності повітрообміну у БНіП (будівельні норми і правила). Кратність повітрообміну показує, скільки разів протягом години змінюється повітря в приміщенні. Іноді необхідно подавати більше свіжого повітря, ніж забирати використаного - це стандартна система для "чистих" приміщень, коли неможна, щоб повітря з інших приміщень попадало у те, що обслуговується системою. Іноді навпаки - забирається більше, ніж подається (наприклад на кухнях кафе і ресторанів для запобігання поширення запахів).
Першою складовою системи вентиляції є обладнання, яке встановлюється у залежності від задач, які повинна виконувати вентиляція (вентилятор фільтр, шумопоглинач, клапан, калорифер, теплообмінник, каплевловлювач, зволожувач, осушувач). Другою складовою являють собою мережі повітропроводів, які прокладаються від обладнання до приміщення, що обслуговується. На точці виходу повітропроводу у приміщення встановлюється повітророзподільний пристрій (вентиляційна решітка) - це третя складова системи вентиляції. Остання складова системи систем вентиляції - це автоматика та пристрої регулювання, завдяки яким виконуються керування системою.
Правильно запроектована вентиляція - це запорука здоров'я, доброго самопочуття і гарного настрою. Спеціалісти ТОВ "Акватерм" розробили та втілили в життя безліч проектів по забезпеченню приміщень системами центральної та місцевої вентиляції в Полтаві та в Україні. Якщо Вам необхідне надійне рішення для втілення Ваших цілей - ми знаємо, що необхідно буде запроектувати, щоб вирішити поставлені задачі.
Для монтажу систем вентиляції в Полтаві, окрім стандартного набору електрообладнання та великої кількості секцій будівельних риштування, наша фірма має дві вишки ножничного типу з висотою підйому 12 та 14 метрів, які є незамінними для монтажу різних інженерних мереж у великих за площею приміщеннях з високими стелями (наприклад склади, торгові центри).
Виготовлення елементів систем вентиляції
На сьогоднішній день ТОВ "Акватерм" є лідером у сфері виготовлення повітропроводів в Полтаві та Полтавській області з оцинкованої сталі. Фірма Акватерм має свою виробничу базу з ексклюзивним високопродуктивним німецьким обладнанням для виготовлення елементів систем вентиляції з можливістю автоматичного нанесення ребер жорсткості. Це комп'ютеризоване обладнання, що автоматично виготовляє повітропроводи заданого розміру з бухтового оцинкованого металу товщиною 0,5-1,2мм. Також на виробничій базі ми виготовимо фасонні елементи систем вентиляції будь-якої складності та у стислі строки. Крім того Ви можете замовити і інше вентиляційне обладнання нашого виробництва: вентиляційні фільтри, шумопоглиначі, дросельні клапани, зовнішні (протидощові) решітки, гравітаційні клапани, гнучкі вставки капловловлювачі та інше.
Невід'ємною частиною централізованої системи вентиляції є повітропроводи. Повітропроводи можуть бути виготовлені з пластика, "чорної" сталі, оцинкованої сталі чи нержавіючої. Пластикові повітропроводи застосовуються для побутових систем вентиляції так як заводи-виробники обмежують лінійку пластикових повітропроводів діаметром 200мм. Найбільш поширеним матеріалом для виготовлення повітропроводів є оцинкована сталь, так як вона досить еластична для обробки і має добрі експлуатаційні характеристики.
За формою виконання повітропроводи для систем вентиляції бувають прямокутні та круглі. Круглі повітроводи, більш економічні за витратою металу і трудовим затратам, при однакових аеродинамічних показниках, але прямокутні повітропроводи набагато простіше вписати у дизайн приміщення, оскільки можна зробити висоту меншою, а ширину більшою, щоб пропустити ту ж саму кількість повітря.
За способом з'єднання повітропроводи бувають фланцеві, без фланцеві та зварні. На сьогоднішній день фланцеве з'єднання застосовується для повітропроводів і елементів вентиляції з прямокутним перетином. При фланцевих з'єднаннях вкладають ущільнювач між фланцями для підвищення герметичності. Без фланцевий метод застосовується для круглих повітропроводів (муфтовим методом, або "папа-мама"). Зварене з'єднання може застосовуватися для з'єднання в повітропроводів з чорної сталі для більш герметичного з'єднання, наприклад коли потрібно монтувати витяжну систему в хімічно активних середовищах.
За виконанням повітропроводи бувають жорсткі та гнучкі. Жорсткі повітроводи виробляються із сталі і застосовують для побудови основної системи вентиляції, гнучкі ж складаються з багатошарової алюмінієвої фольги або полімерів і в основному використовуються для з'єднання припливних і витяжних решіток з системою.
За типом ізоляції повітропроводи для систем вентиляції бувають теплоізольовані, звукоізольовані та неізольовані. При монтажі повітропроводів крізь середовище, у якому температура повітря вища (при кондиціонуванні) або нижча (при опаленні), ніж температура повітря, що рухається по повітропроводам - вини підлягають теплоізолюванню з метою зменшення тепловитрат. Окремо з розділу теплоізольованих повітропроводів виділяють подвійні теплоізольовані трубопроводи по типу сендвіч-панелей. Зазвичай такі повітропроводи використовуються для монтажу зовнішніх мереж. Для погашення аеродинамічних шумів (у випадках, коли їх зменшення за рахунок збільшення перерізу повітропроводу неможливе) використовується звукоізоляція. Витяжні повітропроводи зазвичай не ізолюються, але у деяких випадках (наприклад для зменшення тепловитрат витяжного повітря у транзитних повітропроводах при використанні рекуператору) - краще виконати і їх ізоляцію.
Витяжні зонти для кафе і ресторанів
Однин з найбільш корисних пристроїв на професійній кухні - це витяжний зонт. Вентиляційні зонти допомагають з легкістю впоратися з такими проблемами як: закопчення поверхонь, задимленість приміщення, запобігання відкладення жирів на стінах і навіть допомагають влаштувати відвід тепла від різноманітного теплового обладнання. Промисловий витяжний зонт буде використовуватися з максимальною ефективністю лише в тих випадках, коли він працює «в парі» з правильно спроектованої системою для примусової вентиляції.
Вентиляційні зонти виготовляються з високоякісної нержавіючої сталі, і в більшості моделей встановлюються жировловлюючі касетні фільтри лабіринтового типу (вони не входять у комплект поставки і замовляються опційно), тому такий зонт ще часто називають «витяжний зонт з жировловлювачами». Крім того для комфортної експлуатації можливе встановлення підсвічування (також замовляється опційно).
Витяжний зонт призначений, в основному, для очищення повітря в приміщенні від жирів, водяної пари і масла. Таке обладнання монтується в системах витяжної вентиляції підприємств громадського харчування, безпосередньо, над тепловим обладнанням кухні.
Зонти витяжний пристінний - один з різновидів витяжних парасольок, які встановлюються над обладнанням, що встановлене понад стіною. Даний зонт можливо кріпити до стіни і (за необхідністю) можливо передню частину закріпити до стелі.
Зонт витяжний острівний - один з різновидів витяжних парасольок, яким не потрібна стіна для кріплення, вони можуть бути встановлені в будь-якому місці приміщення, і повністю кріпляться до стелі.
Технологія роботи вентиляційного зонта досить проста: розігріте повітря, рясно насичене парами різних домішок, всмоктується у витяжний зонт, просочується через лабіринтовий фільтр і при ударі об його поверхню - повітря конденсується в герметичному зливному каналі, зливається по ньому прямо в накопичувальний патрубок, який знаходитися в нижній частині витяжного накриття.
Для зручного використання, заглушка патрубка і лабіринтові фільтри - знімні, тому їх дуже легко вийняти з корпусу витяжного накриття, очистити, і потім встановити на місце.
Обираючи кухонний витяжний зонт необхідно дотримуватися декількох важливих правил: слід обов'язково провести розрахунок витяжних парасольок, і підбирати габарити (ширина і довжина) парасольки таким чином, щоб вони були більше габаритів встановленого обладнання як мінімум на 200 мм; максимальна висота, на якій встановлюються парасолі витяжні пристінні - 2100 мм, а мінімальна - 1800мм над рівнем підлоги. Виключення складають зонти, які встановлюються над високим технологічним обладнанням. В таких випадках виноси сторін та висота монтажу розраховується індивідуально. Спеціалісти компанії Акватерм виконують індивідуальне виготовлення та монтаж витяжних зонтів як власного виробництва в Полтаві та в Україні, так і монтаж обладнання інших заводів виробників.
Блоки для провітрювання приміщення
(децентралізована вентиляція)
Природня вентиляція передбачує надходження свіжого повітря крізь нещільності у вікнах, дверях чи огороджуючих конструкціях. Тепле повітря, у свою чергу, попадає у витяжні вентиляційні канали на кухні чи санвузлі. При утепленні будівель, заміні дерев'яних вікон на металопластикові будівля позбавляється надходження свіжого повітря і приміщення залишаються без вентиляції.
Сьогодні найбільш поширені 2 способи вентиляції приміщень:
1. Центральні системи вентиляції.
2. Відкривання вікна.
Ми пропонуємо ще один спосіб вентиляції для жителів Полтави та України, який стає все більш поширеним у світі: системи децентралізованої вентиляції. Головна відмінність даного напрямку - системи вентиляції не вимагають повітроводів і заниження стель. Децентралізовані установки - це компактні прилади, які забезпечують припливну або припливно-витяжну вентиляцію за допомогою спеціальних вентиляційних агрегатів, які встановлюються на зовнішній стіні будівлі.
ТОВ "Акватерм" представляє обладнання компаній AirStar, ClimaRad, Brink, Oerre, Mmotors, Vents, Prana. Асортимент обладнання охоплює весь спектр функцій, які можуть знадобитися для створення сприятливого клімату у приміщенні і включає як бюджетні моделі, так і елітні високоефективні системи.
Обладнання для децентралізованої вентиляції забезпечує свіже повітря і комфорт в приміщенні попереджує виникнення плісняви та запотівання вікон. Вентиляційні агрегати володіють стильним дизайном, який відповідає вимогам сучасних будинків і має широкий спектр застосування.
Офіси, дитячі садки, громадські приміщення або житло - не має значення. Якщо є доступ до зовнішньої стіни, блоки для провітрювання - це найкраще рішення, яке володіє рядом переваг. Проста установки, індивідуальний контроль температури і об'єму свіжого повітря, тиха робота, відсутність обслуговування та надійність. Різні моделі можуть використовувати для обігріву припливного повітря електроенергію, або теплоносій з системи опалення. Також деякі моделі можуть мати у складі рекуператор тепла.
Звертайтесь до спеціалістів ТОВ "Акватерм" і ми підберемо для Вашого приміщення оптимальний варіант обладнання для провітрювання.
Промислова вентиляція в Полтаві т Україні
(централізована вентиляція)
Вентиляція буває з природнім та механічним спонуканням. У даній статті ми хочемо поговорити про найголовніші складові у системі вентиляції з механічним спонуканням - обладнання. Обладнанням системи вентиляції є будь-який елемент системи, який виконує якусь дію або функцію чи має вплив на повітря, яке проходить крізь нього.
Вентилятор
Вентилятор має якщо не найважливішу роль в системі вентиляції, то одну з головних. Від правильного розрахунку вентилятора безпосередньо залежить коректна робота системи вентиляції. Якщо потужність вентилятора буде менше необхідної, то наслідки очевидні: це або не достатня кількість припливного повітря, що може призвести до задухи, або, як у варіанті з повітряним охолодженням - влітку кількість повітря буде недостатньою для компенсації теплопритоків приміщення. Якщо це витяжна система - шкідливості, з якими ми повинні боротися не будуть видалятися у повному обсязі, і будуть розповсюджуватися у приміщенні. Збільшення ж потужності вентилятора тягне за собою додаткові витрати.
Для різних цілей використовують різні за конструктивом та виконанням вентилятори. Якщо Вам необхідно просто через отвір викинути повітря на вулицю - Вам підійде осьовий вентилятор, а якщо вам необхідно влаштувати розгалужену мережу вентиляції - Вам потрібен відцентровий вентилятор.
Вентилятори можуть виготовлюватися, у відповідності до Ваших потреб, взривозахисними або високотемпературними. Є спеціальні вентилятори, які застосовуються у випадках пожару: для підпору повітря та для димовидалення. Можлива поставка вентилятору для внутрішньої експлуатації, або для зовнішньої або з шумопоглинаючим корпусом. Тож, якщо Вам необхідно підібрати вентилятор, який оптимально буде виконувати покладені на нього обов'язки - звертайтеся до наших спеціалістів.
Регулятор обертів
Для більшості вентиляційних систем встановлення регулятору обертів допоможе не тільки використовувати системи вентиляції у більш комфортному режимі, а ще й економити кошти, так як системи можуть працювати у різному режимі взимку та влітку, або потужність витяжної вентиляції на кухні потрібна різна при різній кількості страв, що готуються. За допомогою регулятора обертів можливо домогтися оптимальної кількості припливного або витяжного повітря у відповідності до потреб.
Гнучка вставка
Гнучкі вставки виконують функцію віброгасіння і призначені для поглинання механічних коливань і запобігання поширенню вібраційного шуму окремих елементів працюючого обладнання (вентиляторів) по повітропроводам на всю вентиляційну систему, а також для часткової компенсації температурної деформації в трасі повітропроводу. Гнучкі вставки застосовуються у вентиляційних установках, які переміщують повітря в інтервалі температур від -40°С до +80°С. Гнучкі вставки також служать для забезпечення герметичного гнучкого стику, який витримує високий тиск і абразивно-стійкий. Корпус вставки виготовлений з оцинкованої сталі, в середині закріплена тканинна стрічка (неопрен, веніл), що забезпечує герметичність каналу. Конструкція гнучкою вставки дозволяє кріпити її до елементів вентиляційних систем на будь-якому типі з'єднанні.
Канальний повітронагрівач
Канальні повітронагрівачі застосовуються в системах вентиляції для нагріву (догріву) повітря яке надходить із системи повітропостачання. Нагрівання може здійснюватися за рахунок електроенергії або теплоносія з системи опалення. Для підтримання постійної температури, яку можна задавати вручну, застосовуються системи автоматики з датчиками температури.
Для безпечної роботи обладнання системи оснащують захистом від перегріву (для електричних) або розмерзання (для водяних) з автоматичним або ручним перезапуском. У звичайних прямоточних припливних системах нагрівачі рекомендується встановлювати після фільтра, на всмоктувальній стороні вентилятора, а у припливно-витяжних системах нагрівач встановлюється після рекуператора (якщо він передбачений).
Шумопоглинач
Вентиляційне обладнання, безсумнівно, є джерелом шуму. Шум у вентиляційних системах за природою виникнення можна поділити на 2 категорії: механічний шум та аеродинамічний шум. Аеродинамічні шуми - це шуми та звуки, що виникають при стисненні і розширенні повітря, особливо у крильчатці вентилятору, при проходженні крізь нагрівач або охолоджувач, тощо. Механічний шум - це шум, який виникає при терті рухомих частин обладнання (наприклад підшипників). Одним з найбільш ефективних способів зниження рівня шуму в системах вентиляції та кондиціонування є використання елементів вентиляції, які називаються Шумопоглиначі.
Шумопоглиначі використовуються для зниження рівня шуму від обладнання в каналі повітропроводів, як на вході так і на виході. Шумопоглинач являє собою короб, внутрішня сторона якого являє собою перфоровану поверхню. Пази між зовнішньою і внутрішньою стінками наповнюються матеріалом, який виступає поглиначем шумів.
Фільтр
Фільтр - це елемент, який запобігає потраплянню сміття, пилу а також комах в систему вентиляції. Його необхідно використовувати для систем припливу, особливо в підземних комплексах, де забір повітря здійснюється практично на рівні землі і потрапляння комах, сміття і т.п. може не тільки викликати неприємний запах, потрапляючи на гарячі елементи електрокалорифера, а й передчасно вивести його з ладу.
У витяжних системах фільтра необхідні в тому випадку, якщо процедура витяжки проводиться із забруднених середовищ, наприклад кухонь кафе (у цьому випадку фільтр ставиться перед витяжним вентилятором для додаткового захисту), або бактерицидних лабораторіях. Фільтри у залежності від степеню очистки діляться на групи: груба (G1-G4), тонка (F5-F9), високоефективна (H10-H14), надвисока(U15-U17).
Таким чином фільтр - це обов'язковий елемент для припливної системи і бажаний для витяжної. Однак треба пам'ятати, що він не вічний, і його необхідно хоча б час від часу міняти.
Рекуператор
Рекуператор - теплообмінник поверхневого типу для використання теплоти витяжного повітря для підігріву припливного, в якому теплообмін між теплоносіями здійснюється безперервно через стінку, що їх розділяє. За рахунок використання рекуператору можливо знизити витрати на обігрів припливного повітря взимку на 50%.
Конструктивом рекуператору передбачене утворення конденсату, тож при проектуванні системи вентиляції з рекуператором слід передбачити підвід дренажного трубопроводу.
Повітряний клапан
Клапани повітряні загального призначення призначені для запобігання перетікання повітря через повітроводи при зупиненому вентиляторі. Крім того, клапани з регульованими упорами, можна використовувати для регулювання подачі повітря в вентиляційних установках. Клапани можуть бути встановлені як у вертикальній, так і в горизонтальній ділянці повітропроводу. Для автоматизованого керування клапанами можливе встановлення сервоприводів на виконавчий механізм клапану.
Дросель клапан - елемент, який дозволяє пропустити через повітропровід потрібну кількість повітря. По-простому це кран для повітря. Використовуються дроселя дуже широко. Наприклад в тих випадках, коли запроектована одна система припливу на кілька приміщень. У цьому випадку як би ми не розраховували перетин повітроводів, результат може не завжди нас задовольняти. Для цього й існують дросель клапана, завдяки яким ми перерозподіляємо потік повітря так, як ми цього хочемо. У дросель клапана має бути мінімальний опір в повністю відкритому положенні і максимальний при закритому.
Зворотній клапан
Зворотний клапан служить для запобігання зворотного руху повітря в системах вентиляції. При вимкненій системі вентиляції не можна допускати, щоб через витяжний канал з вулиці пішло холодне повітря. Зворотний клапан не допустить потрапляння холодного повітря в приміщення, а також захистить систему вентиляції від пуху, пилу і комах.
Також зворотний клапан використовується в побутових витяжних системах вентиляції. Наприклад, якщо витяжки у ванній проникає запах з інших квартир (запах підготовлюваної їжі або сигаретний дим) - у таких випадках рекомендується встановити витяжний вентилятор із зворотним клапаном. Таким чином, зворотний клапан не допустить проникнення повітря з шахти в приміщення при вимкненій вентиляції. Коли ж вентилятор включений, повітря викидається в шахту.
Зворотний клапан може бути круглого і прямокутного перерізу. Конструктив круглого клапану зазвичай має такий вигляд: два пелюстки кріпляться на вісі, яка ділить перетин клапана надвоє (тип «метелик»). Пелюстки підпружинені таким чином, що пропускають повітря в одну сторону. При зворотному русі повітря пелюстки закриваються.
Існують також спеціальні захищені клапани, які використовуються в агресивних середовищах. Клапан зворотний вибухозахищений призначений для застосування у вентиляційних системах вибухонебезпечних виробництв, і його установка необхідна по вимогами БНіП. Клапан зворотний іскробезпечний може застосовуватися у вентиляційних системах з високим тиском і значною швидкістю переміщуваного середовища.
Канальний охолоджувач
Канальні охолоджувачі служать для охолодження повітря влітку, але в разі використання ККБ - можливо використовувати їх і для підігріву взимку, якщо це передбачено функціями ККБ. Конструктивно канальні охолоджувачі подібні канальним нагрівачам для рідкого теплоносія і щодо місця встановлення рекомендації аналогічні. З'єднується теплообмінник (канальний охолоджувач) з ККБ теплоізольованими мідними трубами. Згодом систему заповнюють холодоагентом, відповідним вимогам зовнішнього блоку. Також можливо підключити канальний охолоджувач до мережі чилеру замість ККБ
Краплевловлювач
Краплевловлювач - це елемент системи вентиляції, з перегородками спеціальної форми, який монтується для видалення конденсованих крапель з повітря. Краплевловлювач складається з корпусу, краплевловлювача, судна для збору кондесата і системи для відведення конденсату. При застосуванні краплевловлювачів в системі вентиляційних установок, бажано дотримуватися наступних норми:
- Використання краплевловлювачів можливо тільки в горизонтальному положенні
- Краплевловлювач повинен бути доступний для сервісного обслуговування
- Бажано встановлювати краплевловлювач одразу за канальним охолоджувачем (в тому випадку якщо краплевловлювач не входить до його складу).
- Місця стику охолоджувача з сепаратором повинні бути водонепроникними (винятком може бути випадок, якщо у охолоджувача і краплевловлювача суцільний лоток для сбору конденсату).
За конструктивним виконанням припливні та припливно-витяжні установки можуть бути як у суцільному корпусі з ревізійними дверцятами для обслуговування обладнання, так можуть бути і наборні - коли ви комплектуєте необхідні елементи вентиляційного обладнання за збираєте з них установку з необхідною комплектацією. Зазвичай, установки у суцільному корпусі виглядають більш естетично, займають менше місця і комплектуються заводською системою автоматики. Щодо варіанту набірної установки - то головним плюсом даного рішення є ціна. Інший варіант, коли краще обрати даний варіант - це коли наборка обладнання не вміщається по прямій лінії, і необхідно робити повороти чи зміщення між елементами обладнання.
У будь-якому випадку спеціалісти ТОВ "Акватерм" кваліфіковано розрахують систему вентиляції в Полтаві та Україні, запроектують та втілять у життя будь-які ваші потреби. Звернувшись до нашої компанії Ви будете задоволені кінцевим результатом.
Вентиляційні грати (повітророзподільники)
Будь яка вентиляційна система починається і закінчується розподільчими гратами. Всі види решіток можна розбити на дві основні групи:
Внутрішні грати служать для розподілу припливного повітря в приміщенні і видалення відпрацьованого назовні. Крім цього вони виконують декоративну роль, а значить повинні мати акуратний вигляд. Для невеликих приміщень переважно використовують пластикові анемостати та дифузори, так як металеві грати не мають належного вигляду і використовуються в основному в промислових приміщеннях або у приміщеннях великого розміру. Усі повітророзподільники розраховуються таким чином, щоб не було протягів, тобто щоб люди, знаходячись довгий час біля повітророзподільника відчували себе комфортно.
При монтажі вентиляційних систем ми використовуємо декоративні грати відомих фірм - виробників. Крім того, існують грати з можливістю зміни (збільшення/зменшення) або перенаправлення повітряного потоку. Деякі повітророзподільники спеціально підкручують повітря для більш рівномірного змішування припливного повітря з повітрям у приміщенні. Деякі дифузори мають спеціальний конструктив направляючих лопастей для перенаправлення повітря у залежності від його температури. До такого конструктиву можливо підключити електропривід, або навіть спеціальну термоголовку, щоб лопасті рухалися автоматично.
Через зовнішні або повітрозабірні грати зовнішнє повітря потрапляє в систему вентиляції, а відпрацьоване - викидається. Зовнішні грати частіше виконуються з металу, ніж із пластику і мають деякі конструктивні відмінності від внутрішніх решіток, так як основною метою їх використання є захист вентиляційних систем від потрапляння в них дощу, снігу, листя тощо.
Системи автоматизації та диспетчеризації
Електротехнічний відділ ТОВ "Акватерм" спеціалізується на проектуванні, виготовленні, встановленні та комутації систем автоматизації та диспетчеризації для систем вентиляції в Полтаві та Україні. Виготовлення систем автоматизації та диспетчеризації виконується на базі контролерів фірми Раут-Автоматік, що забезпечує гарантований сервіс та робить їх доступними за ціною. Наші фахівці самостійно розробляють програмне забезпечення для контролерів. На базі цих контролерів можуть бути створені пульти керування для інженерних систем будь якої складності. На екран монітора може бути виведений будь-який параметр - наприклад температура (приміщення, ділянки, технологічного процесу), тиск, вологість, чи аналоговий сигнал (робота двигунів, насосів тощо).
Функціонування припливної системи вентиляції неможливе без пульта керування, так як за його допомогою здійснюється керування технологічними процесами та запобігання виникнення аварій. Наприклад, після вимкнення припливної системи вентиляції з електрокалорифером, вентилятор ще деякий час працюватиме для зниження температури електротенів, а у варіанті експлуатації системи з водяним калорифером - система автоматики вимкне вентилятор при зниженні теплоносія на зворотньому трубопроводі до критичного значення.
На сьогоднішній день майже всі інженерні мережі автоматизовані і це дозволяє економити до 30% енергоносіїв за рахунок розумної експлуатації. Крім того, все частіше Замовники встановлюють системи диспетчеризації, тому, що це дозволяє спростити процеси керування інженерними мережами та здійснювати віддалений контроль і діагностику. На практиці - особливо зручно використовувати системи диспетчеризації на великих об'єктах, де встановлені десятки інженерних систем і вся інформація зводиться, до адміністратора чи на пост охорони. У разі виникнення аварії система автоматично сповістить про несправність і не буде необхідності оглядати всі системи. Система автоматики запобігає виникненню аварійних ситуацій, а система диспетчеризації своєчасно повідомляє оператору про загрозу їх появи.
Підводячи підсумки - можна сказати, що системи автоматики забезпечують легке, ефективне керування і регулювання параметрами повітря, дозволяють оптимізувати роботу обладнання, встановлюючи параметри мікроклімату відповідно до заздалегідь складеної програми, керують роботою кліматичних систем через Інтернет і інтегруються в систему керування будівлею (інтелектуальні будівлі).
Якщо Ви бажаєте, щоб Ваші системи вентиляції та кондиціонування коректно функціонували та були захищені від виникнення аварійних ситуацій, а їх експлуатація була простою та ефективною - звертайтеся до наших спеціалістів, і ми розробимо для Вас систему автоматизації та диспетчеризації будь-якої складності та конфігурації.